Навчально-методичний центр цивільного захисту
та безпеки життєдіяльності Рівненської області

 ГоловнаСтатті
Знайдено: 48

Статті

9 Вересня15:49 Готуємось до сезону застуд за допомогою природних антибіотиків
Вибір антибіотиків в аптеках вражає! Але боротися з бактеріями і лікувати запальні процеси можна ще й з допомогою натуральних продуктів, які завжди під рукою. Ще наші предки знали, що в природі існують рослини та речовини, здатні захищати організм від небезпечних бактерій – так звані „природні антибіотики”. Їх властивості використовують у багатьох рецептах народної медицини. На відміну від синтетичних ліків, натуральні 44 антибіотики безпечні для мікрофлори кишківника, не провокують появу грибкових інфекцій і не вражають слизову оболонку рота.
7 Вересня16:17 Різновиди меду та його користь для здоров’я
Історія меду є трохи довшою, ніж історія людства. Дослідження археологів і палеонтологів свідчать про те, що дикі бджоли існували ще за 56 млн. років до первісної людини. Корисні властивості меду, мабуть, були виявлені ще в кам’яному столітті. Вчені знайшли малюнок в місті Валенсія, який зображував сцену видобутку меду людьми, який датується саме цією епохою розвитку людства.
3 Вересня15:50 Мобінг – психологічний терор
Мобінг – це регулярне та цілеспрямоване нанесення фізичної й душевної шкоди людині чи дитині. Це довготривале „відторгнення” дитини більшістю членів класу чи групи. Актуальним в учнівських колективах стало поняття „мобінгу” (від англ. – натовп, глум й означає психологічний терор, який здійснює група по відношенню до особистості).
22 Липня15:59 Обережно, морозиво-енергетик! Більше шкоди, ніж користі
Енергетики та енергетичні напої набирають великої популярності в спекотну пору року, їх різноманітність вражає. Все нові й нові види і сорти цього продукту переповнюють полиці магазинів. Кількість споживачів постійно зростає, хоча його вплив на організм людини може мати негативні наслідки.
22 Липня11:43 Дбаємо про профілактику кишкових інфекцій та харчових отруєнь
Літо – тепла пора року: зріють ягоди, фрукти, ми частіше перебуваємо на природі, виїжджаємо на відпочинок, в туристичні поїздки. Але необхідно пам’ятати, що літній сезон - це сприятливий час для поширення кишкових інфекцій, так як саме в цей період збільшується активність щодо переміщення населення в зв’язку з настанням шкільних канікул та відпусток, підвищується ймовірність споживання немитих фруктів, ягід, вживання в їжу різноманітних салатів, некип’яченого молока та води, купання в непристосованих та забруднених водоймах.
7 Липня10:11 Надмірне перебування на сонці - шкідливе для здоров’я
Ласкаве сонячне проміння насправді дуже підступне. Зловживання сонцем провокує раннє старіння, шкіра отруюється ультрафіолетом і дегенерують сполучні тканини – основа еластичності дерми. Недарма говорять, що більше половини зморшок нам „малює” ласкаве сонечко. Надлишок сонячного опромінення шкодить і дорослим, і дітям. Зокрема, до трьох років лікарі взагалі не радять перебувати на відкритому сонці. Однак, слід пам’ятати, що відсутність сонячного опромінення так само шкідливе, як і його надлишок.
11 Червня15:08 Безпека дітей під час літніх канікул
Саме безцінне, що може бути в людини – його діти. Це не гарна фраза, а сутність життя. Коли дитина починає ходити, вона оточена певними небезпеками. Тому завданням батьків є усунення всіх джерел небезпеки, а також створення необхідного для розвитку дитини вільного простору пересування, без обмежень, що стосується допитливості (для її віку) та інтересу до того, що її оточує. Необхідно уникати необґрунтованих заходів безпеки, оскільки це може негативно вплинути на ваших дітей та зробить їх невпевненими, нездатними самостійно приймати рішення і долати труднощі.
1 Червня11:32 Пожежна безпека на природі: аби відпочинок був вдалим
Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають величезних матеріальних та екологічних збитків природі та населенню, а з настанням весняно-літнього періоду можливість їх виникнення збільшується. Попереду час літніх канікул та відпусток, масових гулянь і пікніків. Для багатьох це гарна нагода провести відпочинок на природі разом з сім’єю та друзями. Але є багато тих, хто легковажно ставиться та не усвідомлює усієї загрози, яка може виникнути через людську недбалість.
31 Травня11:47 Небезпека блискавки під час грози
Блискавка — електричний розряд між хмарами або між хмарою та землею. У процесі утворення опадів у хмарі відбувається електризація крапель або льодяних частинок. Внаслідок сильних висхідних потоків повітря в хмарі утворюються відокремлені частини, заряджені різнойменними зарядами. Блискавки поділяються на лінійні, пласкі, кулясті й точкові. Лінійні блискавки спостерігають часто, а кулясті та точкові — дуже рідко.
13 Травня13:32 Дитяча допитливість та пластикові вікна
Якщо дитина в кімнаті без нагляду — є ймовірність того, що вона може відкрити вікно. Що необхідно зробити, щоб виключити падіння малюка з вікна? Безпека - це не просто слово, особливо коли це стосується маленьких дітей. А вікна - це те, що завжди манить малюка, а значить, може вважатися місцем підвищеної небезпеки. Саме тому сучасні виробники пластикових вікон приділяють цьому аспекту таку пильну увагу.
6 Травня10:39 Створення добровільної пожежної охорони на об’єктах суб’єктів господарювання
Пожежно-рятувальні підрозділи для забезпечення добровільної пожежної охорони суб’єктів господарювання, закладів та установ системи освіти утворюються з числа їх працівників за рішенням керівника суб’єкта господарювання, а населених пунктів - з числа громадян, які постійно проживають у зазначеному населеному пункті за рішення органу місцевого самоврядування. Членом добровільної пожежної охорони на добровільних засадах може бути особа, яка досягла 21-річного віку і здатна за своїми здібностями та станом здоров’я виконувати покладені на неї обов’язки.
6 Травня10:16 Секрети успішного ділового спілкування
Як не дивно, але в більшості випадків, розмови закінчуються, так і не встигнувши розпочатися, особливо, якщо співрозмовники знаходяться на різних соціальних рівнях (за положенням, освітою). Причина полягає в тому, що перші фрази бесіди виявляються дуже незначними. Слід мати на увазі, що саме кілька перших слів часто вирішальним чином впливають на співрозмовника, тобто на його рішення вислухати вас чи ні. Більш уважно слухають саме початок розмови - часто з цікавості або очікування чогось нового. Непогано, якщо ви посміхаєтеся, вимовляючи перші слова.
5 Травня15:53 Правила безпеки під час роботи за комп’ютером
Зорова система людини погано пристосована до розглядання зображення на екрані монітора. Тому у користувача персонального комп’ютера може виникати головний біль і запаморочення, очі починають сльозитися, з'являється втома, двоїння зображення. Це явище отримало назву „комп'ютерний зоровий синдром”. Як же уникнути шкідливого впливу монітора на очі і знизити їхню втомлюваність?
16 Квітня15:03 Консультаційний пункт з питань ЦЗ при ТОВ „УК "Житло Сервіс Рівне”
Фахівцями обласного методичного кабінету (безпеки життєдіяльності населення) Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області надано методичну допомогу відповідальному за роботу консультаційного пункту Ларисі Пилипчук. Для облаштування пункту методистами запропоновано інформаційно-довідковий куточок нового зразка щодо дій населення у надзвичайних ситуаціях та пам’ятки.
29 Січня08:51 Як зміцнити імунітет взимку без ліків
Не можете прокинутися вранці і кілька разів переводите будильник? Звична чашка кави не допомагає підбадьоритись? Ваш організм вимагає вітамінної підтримки, але де знайти вітаміни взимку? На жаль, взимку, якою б чудовою вона не видалася, людський організм недоотримує багатьох необхідних речовин. Вранці відмовляється прокидатися, ввечері засинати, як годиться, а протягом робочого дня наступає така втома, ніби довелося мішки тягати.
20 Січня14:15 Користь квашених овочів та фруктів
Квашена капуста – найулюбленіша їжа українців. Коли про стерилізацію та пастеризацію ніхто ще не чув, овочі та фрукти, щоб зберегти на зиму, квасили й вимочували. З давніх часів і до цього часу дбайливі господині продовжують готувати її, починаючи з пізньої осені, маючи у своєму арсеналі величезну кількість рецептів, секретів і хитрощів.
18 Січня14:26 Правила безпечного купання на Водохреща
19 січня – день, коли відзначають останнє Різдвяне свято, відоме як Хрещення Господнє. Святкування розпочинається ввечері 18 січня після вечірнього богослужіння. За традицією, вранці, після урочистої церковної служби тисячі людей виходять на річки, щоб прийняти саме в цей день „хрещення” крижаною водою, що підіймає тонус, надає нових сил та заряджає бадьорістю.
5 Січня12:26 Зимові ігри без снігу: в що пограти з дитиною на свіжому повітрі?
Рухливі ігри - основа дитячого відпочинку на вулиці в холодну пору року. Адже саме рухливі ігри забезпечують оптимальне фізичне навантаження для дитини, зміцнюють імунітет і дарують веселий настрій. Тому одягайте теплі комбінезони та рукавички і скоріше на природу!
18 Грудня14:17 Поради щодо лікування застуди та гострих респіраторних захворювань
Чай – мабуть, найдоступніший напій, адже його вживають усі. В теплому вигляді він сприяє розширенню судин і підвищенню потовиділення. Доданий в нього лимон, що багатий вітаміном С, є натуральним антисептиком. Такий напій підвищує опірність організму, полегшує симптоми і навіть піднімає настрій.
15 Грудня09:41 Обережно солярій!
Найголовніша користь, яку дарує солярій - краса тіла ви будете подобатися собі і оточуючим, а це вже великий плюс. Вчені встановили, що опромінені ультрафіолетом клітини починають виділяти гормони ендорфіни, які ще називають гормонами щастя. Саме тому після процедури в солярії люди сповнені відчуттям задоволення і щастя.
23 Листопада09:43 ТИХИЙ ВБИВЦЯ – чадний газ.
Чадний газ (СО) часто називають „фільтрований газ” тому, що він легко проходить через покриття та стіни. Це виходить з його властивостей, а саме: чадний газ отруйний, легший за повітря, безбарвний, позбавлений запаху. А ще його називають „підступним”, „тихим убивцею” — чадний газ може вбити людину упродовж декількох хвилин.
10 Листопада12:29 О, ця страшна пліснява!
Пліснява — це мікроскопічні гриби, або ж мікроміцети. Це надзвичайно різноманітна група мікробів, і до них входять не лише ті, які викликають плями на стінах. Серед цих грибів є багато важливих видів, які використовують промислово (приміром, для отримання антибіотиків) чи для виготовлення сирів.
9 Листопада09:36 Безпечні дитячі іграшки
Як часто ми чуємо подібні вигуки біля лотків і крамниць з іграшками! Діти просять, часто – зчиняють істерики, а батьки поспішають купити нову цяцьку, навіть не задумуючись про сертифікати якості на неї. Та чи можна назвати мудрим такий поспішний вчинок, а іграшку – безпечною для здоров’я і навіть життя вашого малюка?
6 Листопада11:37 Небезпека переохолодження
Зазвичай переохолодження організму безслідно не проходить, адже захисні сили організму від перенесеного стресу знижуються. При переохолодженні організму будь-якого ступеня тяжкості створюються сприятливі умови для прояву гострих респіраторних захворювань, розвиваються органічні зміни в головному мозку і судинах.
19 Жовтня16:03 Повсякденні справи, які можна виконувати на свіжому повітрі
Спробуйте перенести на вулицю деякі типово „домашні” справи, такі як прийом їжі, читання або зарядка. У затишній домашній обстановці ми відчуваємо себе найбільш комфортно, і саме тут ми проводимо значну частину вільного часу. Тут ми снідаємо і вечеряємо, читаємо, спілкуємося з рідними, граємось з дітьми. А як щодо того, щоб перенести багато з цих занять на свіже повітря?
Новини
Документи
Фото
Відео
Аудіо
    Оперативна інформація

          Твіт