Навчально-методичний центр цивільного захисту
та безпеки життєдіяльності Рівненської області

 ГоловнаСтатті
Знайдено: 38

Статті

6 Травня10:39 Створення добровільної пожежної охорони на об’єктах суб’єктів господарювання
Пожежно-рятувальні підрозділи для забезпечення добровільної пожежної охорони суб’єктів господарювання, закладів та установ системи освіти утворюються з числа їх працівників за рішенням керівника суб’єкта господарювання, а населених пунктів - з числа громадян, які постійно проживають у зазначеному населеному пункті за рішення органу місцевого самоврядування. Членом добровільної пожежної охорони на добровільних засадах може бути особа, яка досягла 21-річного віку і здатна за своїми здібностями та станом здоров’я виконувати покладені на неї обов’язки.
6 Травня10:16 Секрети успішного ділового спілкування
Як не дивно, але в більшості випадків, розмови закінчуються, так і не встигнувши розпочатися, особливо, якщо співрозмовники знаходяться на різних соціальних рівнях (за положенням, освітою). Причина полягає в тому, що перші фрази бесіди виявляються дуже незначними. Слід мати на увазі, що саме кілька перших слів часто вирішальним чином впливають на співрозмовника, тобто на його рішення вислухати вас чи ні. Більш уважно слухають саме початок розмови - часто з цікавості або очікування чогось нового. Непогано, якщо ви посміхаєтеся, вимовляючи перші слова.
5 Травня15:53 Правила безпеки під час роботи за комп’ютером
Зорова система людини погано пристосована до розглядання зображення на екрані монітора. Тому у користувача персонального комп’ютера може виникати головний біль і запаморочення, очі починають сльозитися, з'являється втома, двоїння зображення. Це явище отримало назву „комп'ютерний зоровий синдром”. Як же уникнути шкідливого впливу монітора на очі і знизити їхню втомлюваність?
16 Квітня15:03 Консультаційний пункт з питань ЦЗ при ТОВ „УК "Житло Сервіс Рівне”
Фахівцями обласного методичного кабінету (безпеки життєдіяльності населення) Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області надано методичну допомогу відповідальному за роботу консультаційного пункту Ларисі Пилипчук. Для облаштування пункту методистами запропоновано інформаційно-довідковий куточок нового зразка щодо дій населення у надзвичайних ситуаціях та пам’ятки.
29 Січня08:51 Як зміцнити імунітет взимку без ліків
Не можете прокинутися вранці і кілька разів переводите будильник? Звична чашка кави не допомагає підбадьоритись? Ваш організм вимагає вітамінної підтримки, але де знайти вітаміни взимку? На жаль, взимку, якою б чудовою вона не видалася, людський організм недоотримує багатьох необхідних речовин. Вранці відмовляється прокидатися, ввечері засинати, як годиться, а протягом робочого дня наступає така втома, ніби довелося мішки тягати.
20 Січня14:15 Користь квашених овочів та фруктів
Квашена капуста – найулюбленіша їжа українців. Коли про стерилізацію та пастеризацію ніхто ще не чув, овочі та фрукти, щоб зберегти на зиму, квасили й вимочували. З давніх часів і до цього часу дбайливі господині продовжують готувати її, починаючи з пізньої осені, маючи у своєму арсеналі величезну кількість рецептів, секретів і хитрощів.
18 Січня14:26 Правила безпечного купання на Водохреща
19 січня – день, коли відзначають останнє Різдвяне свято, відоме як Хрещення Господнє. Святкування розпочинається ввечері 18 січня після вечірнього богослужіння. За традицією, вранці, після урочистої церковної служби тисячі людей виходять на річки, щоб прийняти саме в цей день „хрещення” крижаною водою, що підіймає тонус, надає нових сил та заряджає бадьорістю.
5 Січня12:26 Зимові ігри без снігу: в що пограти з дитиною на свіжому повітрі?
Рухливі ігри - основа дитячого відпочинку на вулиці в холодну пору року. Адже саме рухливі ігри забезпечують оптимальне фізичне навантаження для дитини, зміцнюють імунітет і дарують веселий настрій. Тому одягайте теплі комбінезони та рукавички і скоріше на природу!
18 Грудня14:17 Поради щодо лікування застуди та гострих респіраторних захворювань
Чай – мабуть, найдоступніший напій, адже його вживають усі. В теплому вигляді він сприяє розширенню судин і підвищенню потовиділення. Доданий в нього лимон, що багатий вітаміном С, є натуральним антисептиком. Такий напій підвищує опірність організму, полегшує симптоми і навіть піднімає настрій.
15 Грудня09:41 Обережно солярій!
Найголовніша користь, яку дарує солярій - краса тіла ви будете подобатися собі і оточуючим, а це вже великий плюс. Вчені встановили, що опромінені ультрафіолетом клітини починають виділяти гормони ендорфіни, які ще називають гормонами щастя. Саме тому після процедури в солярії люди сповнені відчуттям задоволення і щастя.
23 Листопада09:43 ТИХИЙ ВБИВЦЯ – чадний газ.
Чадний газ (СО) часто називають „фільтрований газ” тому, що він легко проходить через покриття та стіни. Це виходить з його властивостей, а саме: чадний газ отруйний, легший за повітря, безбарвний, позбавлений запаху. А ще його називають „підступним”, „тихим убивцею” — чадний газ може вбити людину упродовж декількох хвилин.
10 Листопада12:29 О, ця страшна пліснява!
Пліснява — це мікроскопічні гриби, або ж мікроміцети. Це надзвичайно різноманітна група мікробів, і до них входять не лише ті, які викликають плями на стінах. Серед цих грибів є багато важливих видів, які використовують промислово (приміром, для отримання антибіотиків) чи для виготовлення сирів.
9 Листопада09:36 Безпечні дитячі іграшки
Як часто ми чуємо подібні вигуки біля лотків і крамниць з іграшками! Діти просять, часто – зчиняють істерики, а батьки поспішають купити нову цяцьку, навіть не задумуючись про сертифікати якості на неї. Та чи можна назвати мудрим такий поспішний вчинок, а іграшку – безпечною для здоров’я і навіть життя вашого малюка?
6 Листопада11:37 Небезпека переохолодження
Зазвичай переохолодження організму безслідно не проходить, адже захисні сили організму від перенесеного стресу знижуються. При переохолодженні організму будь-якого ступеня тяжкості створюються сприятливі умови для прояву гострих респіраторних захворювань, розвиваються органічні зміни в головному мозку і судинах.
19 Жовтня16:03 Повсякденні справи, які можна виконувати на свіжому повітрі
Спробуйте перенести на вулицю деякі типово „домашні” справи, такі як прийом їжі, читання або зарядка. У затишній домашній обстановці ми відчуваємо себе найбільш комфортно, і саме тут ми проводимо значну частину вільного часу. Тут ми снідаємо і вечеряємо, читаємо, спілкуємося з рідними, граємось з дітьми. А як щодо того, щоб перенести багато з цих занять на свіже повітря?
12 Жовтня14:43 Профілактика дитячого травматизму
Дитячий травматизм є однією з актуальних проблем. Рівень травматизму, в тому числі дитячого, останнім часом невпинно зростає в усьому світі. Особливого занепокоєння викликає статистика дорожньо-транспортних пригод, яка свідчить про збільшення кількості дитячих смертей та травмувань.
8 Жовтня16:20 Життя дітей – найвища цінність держави
Життя та здоров’я дітей – це найбільша цінність людства. Навчання дітей яке їм потрібне для подальшої безпечної життєдіяльності, є важливим завданням для кожного дорослого. Проводити з дітьми цікаві і безпечні ігри. Зробити все, щоб дитячі пустощі з вогнем стали неможливими. Виховувати у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками.
1 Жовтня14:51 Світ дитячих емоцій.
Сьогодні батьки дуже багато часу приділяють соціалізації дитини й планують починати її якомога раніше (центри занять раннього віку, садочки) аби встигнути соціалізуватися до шкільного віку, бути готовими жити в колективі. Психологи та педагоги стверджують, що вільне спілкування та комунікація дитини зі своїми однолітками, дорослими, батьками – дуже важливі навички сьогодення. Взаємодія в дитячому колективі, розуміння власних емоцій та емоцій оточуючих дозволяють успішно діяти дитині в будь-яких ситуаціях. Адже життя без емоцій неможливе.
25 Вересня09:27 Вода і наше здоров'я
Людина може iснувати без їжi, але без води загине за десять днiв. В органiзмi людини вода становить 80 % загальної маси тiла. Вона мiститься у м’язах, кiстках, кровi та внутрішніх органах. Вода – універсальний розчинник хімічних речовин, і це є основною роллю рідини в житті всіх живих організмів.
13 Березня15:34 Пожежна безпека в закладах освіти
Пожежа була і є найнебезпечнішим стихійним лихом. Внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. Потрібно звернути увагу на прості, але водночас необхідні знання правил пожежної безпеки.
13 Березня15:19 Соціальні мережі: позитив чи негатив?
У віртуальних мережах вирує своє життя — люди спілкуються, зустрічаються, закохуються, сваряться, висловлюють свої думки, завантажують фотографії, відео тощо...
3 Лютого12:06 Рівненській обласній комісії - 20 років
Урочисті заходи
16 Грудня15:31 Яка новорічна ялинка безпечна – жива чи штучна?
безпека життєдяльності
Новини
Документи
Фото
Відео
Аудіо
    Оперативна інформація

          Твіт