Навчально-методичний центр цивільного захисту
та безпеки життєдіяльності Рівненської області

 ГоловнаСтатті15 Грудня, 2020р.
 Версія для друку

Обережно солярій!

Опубліковано: 15.12.2020, 09:41

У сучасному житті солярій - це атрибут здоров'я, краси, стилю і навіть престижу. Його послугами користуються не тільки жінки, а й чоловіки. Саме це призвело до розвитку індустрії штучної засмаги, що дозволяє виглядати засмаглим незалежно від пори року. Кожен сучасний салон краси обладнаний солярієм, що дозволяє придбати бажаний бронзовий відтінок шкіри: це всілякі крісла-солярії, ліжка, вертикальні солярії та турбосолярії.

Найголовніша користь, яку дарує солярій - краса тіла ви будете подобатися собі і оточуючим, а це вже великий плюс. Вчені встановили, що опромінені ультрафіолетом клітини починають виділяти гормони ендорфіни, які ще називають гормонами щастя. Саме тому після процедури в солярії люди сповнені відчуттям задоволення і щастя. В солярії можна регулювати співвідношення і потужність різних УФ-хвиль, що неможливо здійснити в атмосфері. УФ-хвилі сприяють зміцненню імунної системи, нормалізують фосфоро-кальцієвий обмін, зміцнють м'язи і кісткову тканину, підвищують розумову і фізичну активність, допомагають побороти депресію.

Проте, надто активне та завзяте використання солярію призводить до неприємних наслідків для здоров'я, особливо це стосується шкіри. Вченими були проведені кілька досліджень, які підтвердили, що частота використання соляріїв більше одного разу на тиждень, починаючи з 20-річного віку, призводить до подвоєння ризику розвитку онкології до 45 років. Найважча його форма - меланома. У багатьох людей, які зловживають використанням соляріїв, були виявлені атипові меланоцитарні шкірні ураження.

Встановлено, що тривале перебування у солярії гальмує роботу нервової системи, у той час як невеликі дози УФ-хвиль активують нервові клітини. Крім того, часте відвідування соляріїв стане причиною передчасного старіння шкіри, утворення пігментних плям, глибоких зморшок, розширення капілярів і судин, появи чорних вугрів в області носа і щік.

2.jpg

Надаємо вам рекомендації щодо відвідування солярію:

ховайте волосся під шапочку або косинку;

захистіть очі спеціальними окулярами, які повинні бути в салоні;

перед процедурою не користуйтеся ніякої косметикою і парфумерією;

скористайтеся спеціальним кремом, який для вас повинен підібрати фахівець солярію.

Не рекомендується перед процедурою штучної засмаги відвідувати лазню і митися звичайним милом, так як шкіра після цього стане особливо чутлива до ультрафіолету. Також, не потрібно після відвідування солярію знаходитися під сонячними променями.

Поцікавтеся в салоні, перш ніж придбати абонемент на декілька сеансів, коли мінялися лампи востаннє. Для придання засмаги старі лампи абсолютно даремні, а зовсім нові небезпечні опіками, і у такому разі треба скоротити час процедури. Аналогічно ознайомтесь із сертифікатом УФ-випромінення, де ви дізнаєтеся процентне співвідношення ультрафіолету (для ніжної шкіри - 0,7%, а для смуглявої - до 2,4%).

Потіште шкіру обличчя після завершення сеансу зволожуючою або ж поживною маскою. Від ультрафіолету активізується обмін речовин, тому трохи відпочиньте після відвідування солярію, намагайтеся розслабитися, випити зеленого чаю.

Існують протипокази і обмеження до УФО. Зокрема, протипоказаний солярій:

вагітним жінкам і матерям, які годують дітей грудним молоком; дітям та підліткам до 18 років;

людям з дуже світлою шкірою;

людям з великою кількістю родимок, що схильні до утворення ластовиння, тим, хто переніс сильні сонячні опіки, з новоутвореннями на шкірі, у яких вже були в родині випадки меланоми.

Заборонено вживання медикаментів, які викликають підвищену чутливість до сонячного світла: антидепресантів, антибіотиків та протизаплідних засобів.

УВАГА! Якщо ви помітили, що після сеансів засмаги на шкірі стали з'являтися нові родимки, то необхідно понизити кількість відвідувань або ж відмовитися від „штучного сонця” взагалі.

Існує велика кількість „за” і „проти” засмаги в солярії. У будь-якому випадку вибір залишається за вами. І якщо ви все-таки вирішили стати власницею бронзового відтінку шкіри, дотримуйтеся рекомендацій і пам'ятайте про почуття міри. І засмагайте на здоров'я!

Наталія Яковець, начальник обласного
методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області


   
Статті
22 Липня15:59 Обережно, морозиво-енергетик! Більше шкоди, ніж користі
22 Липня11:43 Дбаємо про профілактику кишкових інфекцій та харчових отруєнь
7 Липня10:11 Надмірне перебування на сонці - шкідливе для здоров’я
11 Червня15:08 Безпека дітей під час літніх канікул
1 Червня11:32 Пожежна безпека на природі: аби відпочинок був вдалим
31 Травня11:47 Небезпека блискавки під час грози
13 Травня13:32 Дитяча допитливість та пластикові вікна
6 Травня10:39 Створення добровільної пожежної охорони на об’єктах суб’єктів господарювання
6 Травня10:16 Секрети успішного ділового спілкування
5 Травня15:53 Правила безпеки під час роботи за комп’ютером
16 Квітня15:03 Консультаційний пункт з питань ЦЗ при ТОВ „УК "Житло Сервіс Рівне”
29 Січня08:51 Як зміцнити імунітет взимку без ліків
20 Січня14:15 Користь квашених овочів та фруктів
18 Січня14:26 Правила безпечного купання на Водохреща
5 Січня12:26 Зимові ігри без снігу: в що пограти з дитиною на свіжому повітрі?
Статті