Навчально-методичний центр цивільного захисту
та безпеки життєдіяльності Рівненської області

 ГоловнаСтатті13 Травня, 2021р.
 Версія для друку

Дитяча допитливість та пластикові вікна

Опубліковано: 13.05.2021, 13:32

Починається літо, приходить спека. Мешканці багатоповерхівок починають відкривати вікна та провітрювати квартири і в засобах масової інформації з’являються повідомлення про нещасні  випадки дітей, які випали через відкриті вікна. Дитяча допитливість і батьківська безпечність - і, як наслідок, сотні трагедій щоденно.

Якщо дитина в кімнаті без нагляду — є ймовірність того, що вона може відкрити вікно. Що необхідно зробити, щоб виключити падіння малюка з вікна? Безпека - це не просто слово, особливо коли це стосується маленьких дітей. А вікна - це те, що завжди манить малюка, а значить, може вважатися місцем підвищеної небезпеки. Саме тому сучасні виробники пластикових вікон приділяють цьому аспекту таку пильну увагу.

3 (2).jpg

Здавалося б, сучасні пластикові вікна - це надійна і міцна конструкція, і вони значно перевершують за якістю і безпекою своїх попередників, але травм при випаданні стає все більше. Є кілька корисних порад, про які потрібно пам'ятати:

не можна ставити табуретки або інші високі предмети поблизу вікна, щоб дитина не змогла залізти на підвіконня;

чим більше на підвіконні предметів, тим складніше дитині на нього залізти;

якщо виникла необхідність в провітрюванні приміщення, слід це робити під суворим наглядом і контролем;

не привчайте дітей сидіти на вікні навіть у вашій присутності, так як згодом вони будуть постійно шукати туди шлях і рано чи пізно знайдуть.

Важливо! Вікно, відкрите в режимі провітрювання, не є гарантом безпеки. Сучасні діти розвиваються дуже швидко, і перевести вікно в положення „відкрито” для них не складе труднощів. На жаль, жодне з перерахованих правил не гарантує безпеку, тому виробники вікон пропонують новинки, які не дозволять малюкові відкрити вікно.

Дитячий замок для вікон полівінілхлорид ПВХ (полівінілхлорид) — це фурнітура, призначенням якої є виключення мимовільного відкриття стулок дітьми. Така фурнітура може застосовуватися на будь-яких віконних стулках, за умови їх оснащення поворотним / поворотно-відкидним механізмом.

Замки для дітей є відмінним захистом, що не дозволяють відкрити вікно навстіж.  Вмонтовані в пластикові вікна, вони вирішують проблему безпеки дитини, при цьому залишаючи можливість провітрювання приміщення, що дуже зручно і абсолютно безпечно. Така система захисту дозволяє батькам трохи розслабитися і зайнятися своїми справами, не хвилюючись про те, що дитина може випасти з вікна, так як без ключа його відкрити неможливо.

Крім віконних ручок з ключем і замком є також моделі ручок з блокуючою кнопкою, яка дозволяє запобігти несанкціонованому відкриванню вікна. Принцип дії віконної ручки з кнопкою полягає в наступному: повернути ручку неможливо, без натискання на кнопку. Досить популярні також комбіновані варіанти моделей захисних ручок, коли блокування механізму успішно активується за допомогою кнопки, але відкрити вікно можливо лише за допомогою ключа.

3 (1).jpg

Як працює ручка з ключем? Досить простий принцип роботи віконної ручки з замком дозволяє, в повній мірі використання віконної конструкції, не перешкоджаючи доступу в приміщення свіжого повітря, а також здійснювати блокування в механізмі функції на відкриття / закриття стулки в двох положеннях. Ключовими особливостями віконних ручок із замком вважаються:

Дуже важливо, що навіть при розбитому віконному склі повернути ручку не вийде. Це відмінна особливість віконної ручки з ключем для тих, хто надовго їде з дому. Відкинута стулка на „провітрювання”, з одночасним блокуванням повороту ручки, буде забезпечувати доступ свіжого повітря в будинок, квартиру, але не дасть її відкрити малюкові. Віконна ручка з ключем встановлюється замість звичайної ручки, тому не потрібно міняти для цього вікна. Кожен виробник віконних ручок комплектує замки своїм індивідуальним ключем, який не відчинить механізм замка інших виробників.

У яких би складних умовах ми, дорослі, не перебували, які б справи нас не захоплювали, ми повинні усвідомити аксіому життя: наші діти, їхнє життя - це найвищі цінності. Не пропустіть дитинство свого малюка. Життя не повторити! Живіть не заради дитини, а разом з нею!

 

 Валентина БАТІЩЕВА,

методист обласного методичного кабінету

(безпеки життєдіяльності населення)

НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

 

 

 


   
Статті
9 Вересня15:49 Готуємось до сезону застуд за допомогою природних антибіотиків
7 Вересня16:17 Різновиди меду та його користь для здоров’я
3 Вересня15:50 Мобінг – психологічний терор
22 Липня15:59 Обережно, морозиво-енергетик! Більше шкоди, ніж користі
22 Липня11:43 Дбаємо про профілактику кишкових інфекцій та харчових отруєнь
7 Липня10:11 Надмірне перебування на сонці - шкідливе для здоров’я
11 Червня15:08 Безпека дітей під час літніх канікул
1 Червня11:32 Пожежна безпека на природі: аби відпочинок був вдалим
31 Травня11:47 Небезпека блискавки під час грози
13 Травня13:32 Дитяча допитливість та пластикові вікна
6 Травня10:39 Створення добровільної пожежної охорони на об’єктах суб’єктів господарювання
6 Травня10:16 Секрети успішного ділового спілкування
5 Травня15:53 Правила безпеки під час роботи за комп’ютером
16 Квітня15:03 Консультаційний пункт з питань ЦЗ при ТОВ „УК "Житло Сервіс Рівне”
29 Січня08:51 Як зміцнити імунітет взимку без ліків
Статті