Навчально-методичний центр цивільного захисту
та безпеки життєдіяльності Рівненської області

 ГоловнаСтатті11 Червня, 2021р.
 Версія для друку

Безпека дітей під час літніх канікул

Опубліковано: 11.06.2021, 15:08

Саме безцінне, що може бути в людини – його діти. Це не гарна фраза, а сутність життя. Коли дитина починає ходити, вона оточена певними небезпеками. Тому завданням батьків є усунення всіх джерел небезпеки, а також створення необхідного для розвитку дитини вільного простору пересування, без обмежень, що стосується допитливості (для її віку) та інтересу до того, що її оточує. Необхідно уникати необґрунтованих заходів безпеки, оскільки це може негативно вплинути на ваших дітей та  зробить їх невпевненими, нездатними самостійно приймати рішення і  долати труднощі. Але надавати їм і зайву самостійність теж непотрібно, оскільки залишена без догляду дитина піддається певній небезпеці.

„Мій дім – моя фортеця!”- кожен із нас з гордістю скаже про своє помешкання, але погляньте на нього з іншого боку – навколо проводи електроенергії, по трубах подається газ. Що вже й казати про безліч електроприладів! Навіть коли дитина ще не вміє читати й писати, іноді вона успішно справляється з телевізором, комп’ютером, мобільним телефоном. Але кожен із цих предметів містить у собі приховану небезпеку!

1.jpg

Виховуючи дитину і прищеплюючи їй необхідні навички безпечної поведінки в домівці, ми, перш за все, повинні самі щоденно бути їй прикладом для наслідування. То ж подбайте про безпеку у своєму помешканні, уявно оглядаючи її очима зацікавленої дитини. Погляньмо довкола: чи всі розетки, вимикачі недоступні нашим чадам, чи немає, часом, неізольованих електричних шнурів, або наприклад, настільної лампи, яка своєю яскравістю неодмінно приверне увагу маленького „чомучки”.

Батькам необхідно більше спілкуватися з дитиною, розповідати їй про небезпечні предмети. Періодично згадувати правила дорожнього руху, психологічно підготувати її до самостійних прогулянок на дитячому майданчику поряд з будинком. На вулиці потрібно бути дуже обережним, дивитися під ноги, щоб не впасти в яму чи відкритий каналізаційний люк. Не слід підходити до обвислих, обірваних проводів, забиратись на високі дерева та паркани.

2.jpg

На будь-якому дитячому майданчику чи містечку є ігрові елементи, небезпека отримати пошкодження на яких особливо висока. Дітей потрібно вчити міцно триматися під час розгойдування, обходити стороною рухомі гойдалки, хитаючи одного – триматися збоку, а не перед або за сидінням. Потрібно пам’ятати, що дитина, захоплена грою, не завжди розуміє, що вона ризикує отримати травму. Про його безпеку повинні думати батьки. У сумці для прогулянок повинні завжди лежати прості антисептичні засоби – серветки, зеленка у вигляді фломастера, пластирі, що дасть можливість надати домедичну допомогу при невеликих ударах і синцях. Щоб дитина засвоїла і дотримувалась правил безпечної поведінки на дитячому майданчику, необхідно обговорювати можливі ситуації, розповідати, як їх уникнути, тоді дитячий майданчик буде приносити тільки радість.

7.png

Як застерегти дитину від спілкування з незнайомими людьми на вулиці? Ця тема, мабуть, найбільше хвилює батьків. Намагайтесь пояснити дитині, що „неприємних людей” дуже мало. Але, про всяк випадок, ні з ким із незнайомців нікуди ходити не потрібно. Не обмежуйтесь загальними словами, намагайтесь наводити конкретні приклади та чіткі ситуації. З раннього дитинства малюк повинен знати, що люди бувають різні і мати справу можна лише з тими, кого добре знаєш. Поліція багатьох країн вважає обов’язковим для будь-якої дитини пам’ятати „закон чотирьох НЕ”:

ніколи НЕ розмовляйте з незнайомцем;

ніколи НЕ сідайте у машину до незнайомця;

ніколи НЕ грайтесь йдучи зі школи додому;

ніколи НЕ гуляйте з настанням темряви.

Завжди цікавтеся з ким товаришує ваша дитина, де і як проводить вільний час, особливо ввечері. Коли вона боїться  виходити з дому чи безпричинно прогулює уроки - це вже сигнал безпеки.

3.jpg

Ті, хто володіють присадибною ділянкою, присвячують велику частину вільного часу роботі на свіжому повітрі. Але необхідно пам’ятати про безпеку дітей:

Зазвичай у віці 6-8 років дитина починає просити у батьків купити кошеня, цуценя, морську свинку, хом'ячка, - кого завгодно, лише б якусь живу тваринку, адже діти дуже цінують спілкування з тваринами. Необхідно вчити дітей бути обережними із собаками та кішками тих порід, які відомі своєю агресивністю. Кішки можуть подряпати або занести в рану інфекцію. Найбільш відомі інфекції, які передаються від собак і кішок – це сказ і короста.

Тільки великою турботою про наших дітей ми зможемо попередити дитячі пустощі з вогнем, зберегти свій будинок, майно і найдорожче - життя дитини. Гарного та безпечного вам літа!

 

 

Валентина БАТІЩЕВА,

методист обласного методичного кабінету

(безпеки життєдіяльності населення)

НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

 

 


   
Статті
9 Вересня15:49 Готуємось до сезону застуд за допомогою природних антибіотиків
7 Вересня16:17 Різновиди меду та його користь для здоров’я
3 Вересня15:50 Мобінг – психологічний терор
22 Липня15:59 Обережно, морозиво-енергетик! Більше шкоди, ніж користі
22 Липня11:43 Дбаємо про профілактику кишкових інфекцій та харчових отруєнь
7 Липня10:11 Надмірне перебування на сонці - шкідливе для здоров’я
11 Червня15:08 Безпека дітей під час літніх канікул
1 Червня11:32 Пожежна безпека на природі: аби відпочинок був вдалим
31 Травня11:47 Небезпека блискавки під час грози
13 Травня13:32 Дитяча допитливість та пластикові вікна
6 Травня10:39 Створення добровільної пожежної охорони на об’єктах суб’єктів господарювання
6 Травня10:16 Секрети успішного ділового спілкування
5 Травня15:53 Правила безпеки під час роботи за комп’ютером
16 Квітня15:03 Консультаційний пункт з питань ЦЗ при ТОВ „УК "Житло Сервіс Рівне”
29 Січня08:51 Як зміцнити імунітет взимку без ліків
Статті