Навчально-методичний центр цивільного захисту
та безпеки життєдіяльності Рівненської області

 ГоловнаОстанні новини
Знайдено: 243

Останні новини

8 Травня11:37 8-9 Травня
8-9 травня - День пам'яті та примирення. День Перемоги
28 Квітня16:53 Заходи боротьби та профілактики пандемії COVID-19
28 квітня 2021 року в актовій залі Рівненської гуманітарної гімназії було проведено бесіду щодо заходів попередження захворювання коронавірусною інфекцією та зміцнення імунітету. В ході спілкування методистом обласного методичного кабінету (безпеки життєдіяльності населення) Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області було доведено інформацію про найбільш значущі симптоми COVID-19 та обговорено з учнями 9 класу епідемічну ситуацію в країні та області.
26 Квітня10:31 Чорнобиль немає минулого часу
26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. 44 сек. за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - з різницею у дві секунди відбулося два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, в результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі у 1945 році.
24 Квітня16:29 Круглий стіл „Просвітницька робота з учасниками освітнього процесу щодо попередження інфекційних хвороб”
23 квітня 2021 року за допомогою системи „Google meet” відбувся круглий стіл „Просвітницька робота з учасниками освітнього процесу щодо попередження інфекційних хвороб”. Захід об’єднав фахівців медичної галузі, педагогів та студентів закладів вищої освіти. Усіх присутніх на зібранні хвилювало питання розповсюдження інфекційних хвороб та їх попередження в реаліях сучасного життя.
22 Квітня15:25 Бережи життя – живи у безпеці!
На виконання Плану спільних заходів управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області щодо підготовки учасників освітнього процесу і працівників освіти Рівненської області до захисту та дій у надзвичайних ситуаціях 22 квітня 2021 року проведено акцію „Бережи життя – живи у безпеці” з учнями Рівненської ЗОШ № 1 імені Володимира Короленка Рівненської міської ради.
21 Квітня11:47 Надання методичної допомоги в організації та проведенні навчань (тренувань) з питань ЦЗ
Згідно затвердженого графіка працівниками Здолбунівських територіальних курсів ЦЗ та БЖД ІІІ категорії було проведено зустріч з представниками ДП „Млинівське лісове господарство”, Вовковиївського лісництва, Дублянського лісництва, ДП „Рівненський лісгосп”, Здолбунівського лісництва, фахівцями територіальних громад, а також пожежних підрозділів Млинівського, Демидівського, Здолбунівського сектору ГУ ДСНС України у Рівненській області.
20 Квітня16:32 Проведення практичного заняття з домедичної допомоги в рамках навчально-польових зборів з допризовної підготовки юнаків
20 квітня 2021 року в актовій залі Колоденського ліцею Корнинської сільської ради було проведено практичне заняття з домедичної допомоги для здобувачів освіти 11 класу. В ході заняття працівник аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Рівненській області, волонтер Рівненської Обласної організації Товариства Червоного Хреста України Назарій Веденєєв за допомогою манекену-тренажера продемонстрував форми й методи надання домедичної допомоги, розказав та виконав практичні вправи із застосуванням джгута та довів основні варіанти дій при важких травмах.
16 Квітня15:39 Триває функціональне навчання керівників закладів загальної середньої освіти
Відповідно до плану комплектування Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області на 2021 рік у період з 13 по 15 квітня 2021 року на Сарненських територіальних курсах ЦЗ та БЖД ІІІ категорії пройшли функціональне навчання керівники закладів загальної середньої освіти.
16 Квітня14:31 Створення консультаційних пунктів з питань цивільного захисту при міських, селищних та сільських територіальних громадах
Навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях – це одне з найважливіших завдань, що впливає на якість виконання заходів цивільного захисту. Від рівня підготовки залежить як життя людей, так і збереження матеріальних цінностей. Після утворення територіальних громад, повноваження у сфері цивільного захисту стають невід’ємною частиною їх діяльності та є обов’язковими до виконання. Тож, серед основних завдань, які постали перед новоствореними територіальними громадами – це побудова нової, якісної та ефективної системи цивільного захисту на визначеній території.
15 Квітня16:36 Відкритий урок з теми „Надзвичайні ситуації. Правила безпеки”
Сьогодні, як ніколи, зростає роль освіти у підготовці учнів до самостійного життя, де кількість надзвичайних ситуацій, на жаль, постійно зростає. Діти та молодь повинні бути озброєні знаннями і навичками правильної поведінки у разі загрози їх життю та здоров'ю. Особливо актуальним є питання безпеки дітей в умовах напруженої ситуації, пов’язаної з пандемією COVID-19. Так, 15 квітня 2021 року на базі Рівненського навчально-виховного комплексу № 12 Рівненської міської ради в 3-Г класі було проведено відкритий урок, елемент проведення Дня цивільного захисту з теми „Надзвичайні ситуації. Правила безпеки”.
13 Квітня16:32 Проведення заходів цивільного захисту на базовому рівні місцевого самоврядування
12 квітня 2021 року відбулась зустріч начальника управління з питань НС Рівненської міської ради Руслана Демурова з начальником обласного методичного кабінету (безпеки життєдіяльності населення). В ході надання методичної допомоги обговорено питання співпраці з фахівцями управління в напрямку коригування плануючих документів та проведення заходів місцевого рівня. Окремо було акцентовано увагу на питанні навчання населення міста за місцем проживання діям в умовах надзвичайних ситуацій, діяльності консультаційних пунктів з питань ЦЗ при об’єднаннях співвласників багатоквартирних будинків та центрах надання адміністративних послуг.
12 Квітня14:49 ПОБУТОВИЙ ТРАВМАТИЗМ
У дитячому віці побутовий травматизм спостерігається найчастіше. Він охоплює майже 70 % від усіх травм. Безвідповідальність деяких батьків часто приводить до трагічних випадків. Особливо від опіків потерпають діти до 2-3 років, потрібно дуже пильнувати за ними в такому віці. В кухні вони тягнуться до столу, газової плити і часто виливають кип’яток на себе.
9 Квітня15:21 Засідання педагогічної ради Центру
Згідно з планом роботи Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області 09 квітня 2021 року було проведено засідання педагогічної ради, на якому розглянуто питання щодо: підбиття підсумків організації навчально-методичної роботи Центру в першому кварталі 2021 року; результатів атестації 2020-2021 року педагогічних працівників Центру; організації та проведення навчання з питань пожежної безпеки. Членами педради було заслухано звіти керівників структурних підрозділів.
9 Квітня09:45 Надання методичної допомоги з питань цивільного захисту територіальним громадам продовжується
06 та 07 квітня співробітниками Рівненського міськрайонного управління ГУ ДСНС України у Рівненській області та Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області надано методичну допомогу у розроблені документів з питань цивільного захисту для Городоцької та Великоомелянської територіальних громад. Під час надання допомоги довели оперативну обстановку та нагадали про обов’язки осіб, відповідальних за цивільний захист, основні актуальні питання безпеки населення в територіальних громадах та шляхи їх вирішення, необхідність розроблення та затвердження цільових програм із забезпечення пожежної, техногенної безпеки та накопичення матеріального резерву.
8 Квітня17:06 Керівники відділень пожежогасіння удосконалюють свої навички
На виконання Плану комплектування НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області слухачами з функціонального навчання у сфері цивільного захисту на 2021 рік, в квітні місяці 2021 року було організовано навчання осіб, які очолюють об’єктові формування (спеціалізовані служби) пожежогасіння, та осіб, які очолюють структурні підрозділи територіальних формувань цивільного захисту.
8 Квітня12:48 Чинники пожежонебезпечного весняно-літнього періоду
Згідно з аналізом виникнення пожеж за 2020 рік встановлено, що з настанням весняно-літнього періоду виникає понад 65 % займань, більшістю з яких є пожежі в екосистемах. На ліквідацію цього лиха витрачається найбільша кількість матеріальних та трудових ресурсів державних аварійно-рятувальних підрозділів. Проблематика гасіння вищезазначених пожеж полягає у великих розмірах площі пожеж, вони можуть сягати 6-7 га. Також за рік 61 % пожеж впродовж весняно-літнього періоду – це загоряння сухої трави у балках та на луках.
6 Квітня12:08 Навчання старост територіальних громад Вараського району
Відповідно до Плану комплектування Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області з навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань ЦЗ на 2021 рік, в березні 2021 року було проведено навчання категорії „Старости територіальних громад”. Навчання проводились на базі Вараських територіальних курсів ЦЗ та БЖД ІІІ категорії.
30 Березня09:17 Навчання керівників закладів дошкільної освіти
Відповідно до Плану комплектування на 2021 рік з 24 по 26 березня 2021 року на базі Вараських територіальних курсів ЦЗ та БЖД ІІІ категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області пройшли функціональне навчання з цивільного захисту керівники закладів дошкільної освіти Вараського району.
23 Березня11:59 Цивільний захист у територіальних громадах
Працівниками Сарненських територіальних курсів ЦЗ та БЖД ІІІ категорії Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області впродовж березня 2021 року було надано консультаційно-методичну допомогу щодо створення системи цивільного захисту у Березівській, Вирівській та Висоцькій територіальних громадах.
19 Березня15:42 Навчання фахівців з питань цивільного захисту закладів загальної середньої освіти
Так, з 17 по 19 березня 2021 року в Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області функціональне навчання з питань цивільного захисту пройшли заступники керівників закладів загальної середньої освіти міста Рівного.
17 Березня15:54 Чемпіонат ДСНС України з пожежно-прикладного спорту
З 15 по 16 березня 2021 року в місті Києві відбувся Чемпіонат ДСНС України з пожежно-прикладного спорту у приміщенні на честь генерал-лейтенанта служби цивільного захисту Григорія Марченка. У фінальних змаганнях прийняли участь 12 збірних команд ГУ ДСНС України областей.
17 Березня15:50 Заняття з питань цивільного захисту
16 березня 2021 року для працівників Регіонального офісу водних ресурсів у Рівненській області майстром виробничого навчання Рівненських територіальних курсів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності ІІ категорії Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області було проведено заняття з теми „Захист населення в умовах надзвичайних ситуацій, що пов’язані з можливими терористичними проявами”.
16 Березня15:29 Спеціальне об’єктове навчання у ТзОВ „Ветхім”
Так, відповідно до План-графіка проведення заходів з практичної підготовки 16 березня 2021 року на базі ТзОВ „Вестхім” смт. Млинів були проведені спеціальні об’єктові навчання (СОН) з теми: „Дії керівництва та персоналу ТзОВ „Ветхім” під час виникнення пожежі”. Для методичного супроводу підготовки і проведення спеціального об’єктового навчання, долучилась фахівець Здолбунівських територіальних курсів ІІІ категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Майстер виробничого навчання курсів надала методичну допомогу у відпрацюванні документації щодо планування і проведення СОН, провела інструктивно-методичне заняття з відповідальними особами з питань ЦЗ та керівником СОН.
15 Березня12:08 Підготовка фахівців спеціалізованої служби у сфері цивільного захисту
Відповідно розпорядження голови Рівненської облдержадміністрації від 11 грудня 2020 року № 775 „Про функціональне навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту у Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області” в період з 09 по 12 березня 2021 року проводилися навчання слухачів категорії „Керівники медичної територіальної спеціалізованої служби цивільного захисту”.
Новини
Документи
Фото
Відео
Аудіо
    Оперативна інформація

          Твіт