Навчально-методичний центр цивільного захисту
та безпеки життєдіяльності Рівненської області

 ГоловнаОстанні новини26 Квітня, 2021р.
 Версія для друку

Чорнобиль немає минулого часу

Опубліковано: 26.04.2021, 10:31

26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. 44 сек. за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - з різницею у дві секунди відбулося два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, в результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі у 1945 році.

Лише наступного дня, після того як у Швеції за рівнем радіації визначили, що в Україні мала місце аварія, уряд СРСР повідомив про Чорнобильську трагедію. Від вибуху і при гасінні пожежі, що тривала близько 10 днів, загинула 31 особа і більше 200 госпіталізовано. За неофіційною статистикою в Україні померло близько 15 тисяч людей, які були уражені в результаті аварії на Чорнобильській АЕС.

Чорнобиль… Це слово стало символом горя і страждання, покинутих домівок. Минуло 35 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія.  Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх добровольців — пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність, високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу. Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу. 

Серед людей, котрі несли службу на території Прип’яті, здійснюючи пожежний нагляд, є Ігор Іванов – працівник Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області. У той час Ігор Юрійович був інспектором професійної пожежної частини м. Здолбунова, а сьогодні працює завідувачем Здолбунівських територіальних курсів ІІІ категорії Центру.

1.jpg

Сьогодні Чорнобиль – це вахтове місто, де мешкають люди, які працюють у Зоні. Загалом їх налічується близько 3 000. Проживають там і звичайні люди, переважна більшість яких займає території на віддалених ділянках Чорнобиля. 

DSC_0234.JPG

26 квітня 2021 року в м. Рівне відбулись урочисті заходи, присвячені 35-им роковинам аварії на Чорнобильській атомній електростанції. До проведення заходу долучились працівники Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області.

Низький уклін всім хто боровся зі страшною бідою. Їхній подвиг назавжди записаний до літопису людської мужності та навічно залишиться у пам’яті українського народу.

 

Наталія Яковець, начальник обласного методичного кабінету

НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області   
Останні новини
8 Травня11:37 8-9 Травня
30 Квітня09:02 Привітання з Великоднем!
28 Квітня16:53 Заходи боротьби та профілактики пандемії COVID-19
26 Квітня10:31 Чорнобиль немає минулого часу
24 Квітня16:29 Круглий стіл „Просвітницька робота з учасниками освітнього процесу щодо попередження інфекційних хвороб”
22 Квітня15:25 Бережи життя – живи у безпеці!
21 Квітня11:47 Надання методичної допомоги в організації та проведенні навчань (тренувань) з питань ЦЗ
20 Квітня16:32 Проведення практичного заняття з домедичної допомоги в рамках навчально-польових зборів з допризовної підготовки юнаків
16 Квітня15:39 Триває функціональне навчання керівників закладів загальної середньої освіти
16 Квітня14:31 Створення консультаційних пунктів з питань цивільного захисту при міських, селищних та сільських територіальних громадах
15 Квітня16:36 Відкритий урок з теми „Надзвичайні ситуації. Правила безпеки”
13 Квітня16:32 Проведення заходів цивільного захисту на базовому рівні місцевого самоврядування
12 Квітня14:49 ПОБУТОВИЙ ТРАВМАТИЗМ
9 Квітня15:21 Засідання педагогічної ради Центру
9 Квітня09:45 Надання методичної допомоги з питань цивільного захисту територіальним громадам продовжується
Останні новини