Навчально-методичний центр цивільного захисту
та безпеки життєдіяльності Рівненської області

 ГоловнаОстанні новини26 Травня, 2021р.
 Версія для друку

Розширений міжкафедральний семінар у Рівненському державному гуманітарному університеті

Опубліковано: 26.05.2021, 15:54

26 травня 2021 року члени Рівненської обласної науково-методичної комісії з цивільного захисту, безпеки життєдіяльності та основ медичних знань долучились до розширеного міжкафедрального семінару з передзахисту дисертації Юлії Глінчук, доцента кафедри загальнотехнічних дисциплін технологій та цивільної безпеки Рівненського державного гуманітарного університету. Науковець представив дисертацію з теми „Теоретико-методичні та практичні засади формування фахової працеохоронної компетентності у студентів спеціальності „Початкова освіта” на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 - Теорія і методика професійної освіти.

изображение_viber_2021-05-28_14-40-43.jpg

В ході обговорення констатовано, що вагомою проблемою національного масштабу є стійка тенденція до погіршення здоров’я підростаючого покоління за період навчання у закладах загальної освіти. Посилює цю проблему і незадовільний стан здоров’я педагогів згаданих закладів. З’ясовано, що на сучасному етапі розвитку суспільства перед системою вищої освіти постала вимога підготовки нової генерації педагогів, компетентних з питань збереження життя, здоров’я та працездатності суб’єктів освітнього процесу. На основі вивчення означеної проблеми зазначено про її малодослідженість і наявність висвітлених лише фраґментарних та споріднених аспектів.

Проаналізовано технології збереження здоров’я здобувачів загальної освіти та запропоновано їх логічну класифікацію на здоров’явідповідні та здоров’яформувальні. Розглянуто шляхи впровадження цих технологій у освітній процес.

На основі аналізу наукових та методичних джерел виявлено, що більш дослідженими є концептуальні засади, а менш дослідженими – організаційні та методичні засади підготовки майбутніх учителів до збереження життя, здоров’я та працездатності суб’єктів освітнього процесу.

З метою удосконалення змісту фахової працеохоронної підготовки студентів спеціальності „Початкова освіта” уточнено негативні виробничі чинники сучасного загальноосвітнього середовища; причини травматизму та порушення життєдіяльності здобувачів загальної освіти; причини професійних хвороб та розладів здоров’я вчителів закладів загальної освіти.

Юлією Глінчук розроблено експериментальну модель формування фахової працеохоронної компетентності у студентів спеціальності „Початкова освіта”, що включає цільову, нормативно-правову, теоретико-методичну та практичну складові, що реалізуються через зміст, форми, технології, методи та засоби навчання.

Наукова новизна отриманих результатів полягає в тому, що вперше розроблено, обґрунтовано, експериментально перевірено та впроваджено теоретико-методичні та практичні засади формування фахової працеохоронної компетентності у студентів спеціальності „Початкова освіта”, визначено її критерії та рівні, підібрано відповідний діагностичний інструментарій і запропоновано визначення „охорона праці в галузі освіти”; „фахова працеохоронна компетентність вчителя”; „освітні технології здоров’я”. Також, уточнено причини травматизму та розладів здоров’я учнів під час освітнього процесу, причини професійних хвороб та деструкцій учителів. В перспективі практичне використання результатів дослідження полягає у їх обґрунтованій готовності до впровадження у освітній процес закладів вищої освіти педагогічного профілю.

изображение_viber_2021-05-28_14-41-26.jpg

Активну участь у обговоренні наукової роботи взяли Ігор Риженко, голова науково-методичної комісії, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука і Андрій Клещевніков, заступник  начальника Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області, відмітивши актуальність і своєчасність дослідженої тематики.

 

Наталія Яковець,

начальник обласного методичного кабінету

(БЖД населення) НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області   
Останні новини
16 Червня11:31 Засідання Рівненської обласної науково-методичної комісії з цивільного захисту, безпеки життєдіяльності та основ медичних знань
11 Червня15:39 ІІ обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”)
8 Червня10:55 Заступники керівників органів самоврядування проходять функціональне навчання у Навчально-методичному центрі ЦЗ та БЖД Рівненської області
6 Червня15:47 Місту Острог – 921!
4 Червня10:30 Рівненські рятувальники спільно з представниками навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності провели функціональне навчання з питань цивільного захисту
1 Червня16:06 1 червня - День захисту дітей
26 Травня15:54 Розширений міжкафедральний семінар у Рівненському державному гуманітарному університеті
21 Травня16:49 Об’єктове тренування у ВСП „Рівненський технічний фаховий коледж НУВГП”
21 Травня14:28 Навчання з цивільного захисту керівників суб’єктів господарювання
20 Травня16:18 Проведення Дня цивільного захисту в Рівненському професійному ліцеї
20 Травня12:54 Вишиванка – символ українського народу
19 Травня15:34 День цивільного захисту
17 Травня15:10 Учасникам Круглого столу Рівненської обласної науково-методичної комісії з цивільного захисту, безпеки життєдіяльності та основ медичних знань вручено подяки
8 Травня11:37 8-9 Травня
30 Квітня09:02 Привітання з Великоднем!
Останні новини