Навчально-методичний центр цивільного захисту
та безпеки життєдіяльності Рівненської області

 ГоловнаОстанні новини11 Червня, 2021р.
 Версія для друку

ІІ обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”)

Опубліковано: 11.06.2021, 15:39

В лісовому масиві, на базі Олександрійської мистецької школи-інтернат I-III ступенів розбили свої намети школярі з усієї Рівненщини. З гаслами – „В єдності – сила! В силі – перемога!” та бойовим настроєм школярі 14 роїв (команд) з області приїхали змагатися в кращих козацько-українських традиціях.

DSC_0623.JPG

DSC_0626.JPG

Адже патріотична гра „Сокіл” („Джура”) – це не просто розвага, це постійна спільна робота учнів, педагогів, батьків, представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій. Вона заснована на традиціях козацького кола, вільного народного віче і являє собою добровільне об'єднання учнівської молоді для виконання завдань.

DSC_0637.JPG

Змагання полягають у проведенні комплексних командних ігор військово-спортивного, культурно-інтелектуального та патріотичного спрямування на обласних та всеукраїнському етапах, в ході яких відбувається відбір кращих команд та визначення переможців.

DSC_0652.JPG

DSC_0673.JPG

Так, 10 червня 2021 року спеціалістами сфери ДСНС Рівненської області спільно з волонтерами Рівненської обласної організації Товариства Червоного Хреста України було проведено майстер-клас з домедичної допомоги та продемонстровано можливості реанімобіля для надання невідкладної медичної допомоги в умовах надзвичайних ситуацій.

DSC_0710.JPG

DSC_0723.JPG

Згідно з розкладом змагань методистом Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області, спільно з начальником пункту охорони здоров’я АРЗ СП ГУ ДСНС України в Рівненській області  Ігорем Онищуком та за судійства Назарія Веденєєва разом з інструкторами Товариства Червоного Хреста України, проведено конкурс „Рятівник”.

DSC_0741.JPG

В рамках конкурсу перевірялись теоретичні знання з домедичної допомоги і тактичної медицини, а також здійснювалось практичне відпрацювання вправ, а саме: накладання джгута Есмарха та турнікету; приведення потерпілого в стабільне положення і накладання тугої пов’язки; серцево-легенева реанімація; накладання шини в польових умовах з використанням підручних матеріалів. В старших групах одним із практичних завдань було тампонування рани, та накладання бандажу. В практичній частині змагання кращими стали учасники рою „Січ” з м. Рівного, а в теоретичній учасники рою „Поліська Січ” с. Берестя.

DSC_0742.JPG

DSC_0777.JPG

Наголошуємо, що надаючи допомогу потерпілому, в першу чергу, слід пам’ятати про власну безпеку і навіть утримуватися від надання допомоги, якщо це завідомо загрожує життю та здоров’ю рятувальника (саме такі випадки і кваліфікуються як обставини, коли надати допомогу об’єктивно немає можливості). Пояснення дуже просте: ні за яких обставин не можна допустити ситуацію, коли замість одного потерпілого буде двоє та доведеться рятувати і потерпілого, і того, хто необачно намагався допомогти, не оцінивши адекватно ризиків для себе з урахуванням існуючої обстановки. Головне правило: „Не нашкодь!”

DSC_0853.JPG

DSC_0879.JPG

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра „Сокіл” („Джура”) є важливою формою позакласної роботи з військово-патріотичного та морально-етичного виховання дітей та молоді, спортивно-оздоровчої роботи, прогресивною формою учнівського самоврядування та важливим засобом формування національно-патріотичної свідомості.

 

Назарій ПЕТРЕНЧУК,

методист обласного методичного кабінету (БЖД населення)

НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

    
Останні новини
21 Липня15:52 Реалізація заходів цивільного захисту у Вараському районі
15 Липня16:51 Навчання дітей правилам безпеки життєдіяльності в Острозькому дитячому санаторно-оздоровчому комплексі „Країна Мрій”
13 Липня16:05 Відкриття Класу пожежної безпеки
12 Липня09:35 На День міста розгорнуто мобільний навчально-консультаційний пункт
8 Липня16:54 Одна з ефективних форм навчання
7 Липня16:47 Розгорнуто мобільний консультаційний пункт з навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях у місті Дубровиця
30 Червня14:50 Розгорнуто мобільний навчально-консультаційний пункт в Привільненській сільській раді
27 Червня19:59 З Днем Конституції!
24 Червня16:49 Розгорнуто мобільний навчально-консультаційний пункт в Бокіймівській сільській раді
24 Червня16:40 Навчальне заняття з питань реалізації заходів цивільного захисту у Рівненській області
23 Червня17:01 Мобільний навчально-консультаційний пункт з навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях у місті Сарни
23 Червня13:50 Підвищення кваліфікації на базі КП „Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Рівненської обласної ради
18 Червня12:20 День професійної майстерності
16 Червня11:31 Засідання Рівненської обласної науково-методичної комісії з цивільного захисту, безпеки життєдіяльності та основ медичних знань
11 Червня15:39 ІІ обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”)
Останні новини