Навчально-методичний центр цивільного захисту
та безпеки життєдіяльності Рівненської області

 ГоловнаПРО ЦЕНТРІСТОРІЯ ЦЕНТРУ
 Версія для друку

Навчально-методичний центр
цивільного захисту та безпеки життєдіяльності
Рівненської області
(НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області)

 Засновниками Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області (далі - Центр) є Державна служба України з надзвичайних ситуацій та Рівненська обласна державна адміністрація.

Центр очолює полковник служби цивільного захисту Сергій Георгійович Вовчук.

Центр є державною установою, що виконує завдання у складі єдиної державної системи цивільного захисту щодо навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, та проводить методичний супровід підприємств, установ і організацій з питань організації заходів цивільного захисту та навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях та в умовах терористичного акту.

Історія Центру починається зі створення 340 Курсів ЦО Ровенської області на підставі вимог:

Відповідно до наказу МНС України від 29.03.2002 № 90 „Про здійснення організаційних заходів” найменування „340” з Курсів ЦО Рівненської області знято.

Наказом МНС України від 31.10.2002 № 284 „Про затвердження мережі територіальних курсів (учбово-методичних центрів) цивільної оборони МНС України” затверджено мережу курсів ЦО МНС України та з 01.01.2003 організаційно-методичне управління Курсами покладено на Інститут державного управління у сфері цивільного захисту.

З 01 січня 2003 року Курси розпочали свою діяльність як державна, юридична, навчально-методична установа цивільної оборони України.

Прийнято Рішення МНС України і Рівненської облдержадміністрації від 07.07.2005 № 14/102 „Про реорганізацію курсів ЦО Рівненської області у навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Рівненської області”.

Наказом МНС від 13.07.2005 № 84 встановлено, що до складу Центру, як структурний підрозділ, входить навчальний пункт УМНС України в Рівненській області. З червня 2015 року НП виведений зі складу Центру.

Наказом ДСНС України від 11.02.2015 № 71 створено Острозькі курси 3 категорії, а також цикл практичної підготовки.

Відповідно до вимог наказу ДСНС України від 26.05.2015 № 275 створено новий структурний підрозділ Центру - Здолбунівські курси 3 категорії.

У зв’язку зі зміною назви міста обласного підпорядкування перейменовано Кузнецовські курси на Вараські курси 3 категорії (наказ ДСНС України від 18.12.2017 № 676).

На виконання наказу ДСНС України від 01.04.2019 № 203 „Про здійснення організаційно-штатних заходів у НМЦ ЦЗ та БЖД областей та м. Києва” в складі Центру створено нові структурні підрозділи: Навчально-консультаційний пункт у м. Костополі і Навчально-консультаційний пункт у м. Радивилові; курси перейменовано на територіальні курси ЦЗ та БЖД.

На виконання наказу ДСНС України від 14.01.2021 № 28 „Про здійснення організаційно-штатних заходів в організаційних структурах ДСНС” в складі Центру створено новий структурний підрозділ: Сарненські територіальні курси ЦЗ та БЖД ІІІ категорії

    Твіт